Jak plynul čas

První zmínky o bytostech s magickými schopnostmi se datují až do dob, kam jen sahá paměť Člověčiny. V průběhu staletí Starého věku se mezi Člověčinou a magickými bytostmi vytvořila mnohá přátelství, která přetrvala i ty nejtěžší zkoušky. I proto bylo dlouhou dobu záhadou, proč z ničeho nic pro Člověčinu přestal existovat magický svět. Nebylo ani jasné, zda magie zmizela trvale ze světa, nebo se pouze ukryla před zraky Člověčiny. V ten den, kdy se tak stalo, skončil Starý věk magie. Postupem času Člověčina na tento svět zapomněla. Nastala doma Temného věku, o kterém toho není moc známo.
Nový věk se datuje od chvíle, kdy dva čarodějové uzavřeli v Hoře kouzel tajnou dohodu. Stalo se tak téměř před tisící lety, kdy čarodějové získali do svého vlastnictví dvě tajemné knihy ukrývající veškerou magii.


Starý věk aneb Když ještě Člověčina věřila

Před dávnými časy, v dobách Starého věku, obývali svět tvorové, které si jen stěží dokážete představit. Kamenní obři, jejichž síle se nikdo nevyrovnal, Stromožrouti, jejichž nejoblíbenější potravou byly staleté duby, jezerní obludy, do jejichž tlamy se vešly celé koráby, ohniví draci, kteří vládli obloze, čarodějové tak mocní, že jediným kouzlem dokázali pohnout celým světem, divoženky, vodníci, čerti, víly a nespočet dalších tvorů, o kterých se dnes již vypráví jen legendy.

Člověčina žila vedle těchto tvorů a tvořila s nimi společenství. Společně se vydávali na dlouhé výpravy, prožívali nesčetná dobrodružství, umírali spolu v bitvách bok po boku. To vše až do dne, kdy se oba světy rozdělily. To vše až do dne, kdy vypukla válka mezi čaroději a draky.

Datováno: Starý věk

Videa