Jak plynul čas

První zmínky o bytostech s magickými schopnostmi se datují až do dob, kam jen sahá paměť Člověčiny. V průběhu staletí Starého věku se mezi Člověčinou a magickými bytostmi vytvořila mnohá přátelství, která přetrvala i ty nejtěžší zkoušky. I proto bylo dlouhou dobu záhadou, proč z ničeho nic pro Člověčinu přestal existovat magický svět. Nebylo ani jasné, zda magie zmizela trvale ze světa, nebo se pouze ukryla před zraky Člověčiny. V ten den, kdy se tak stalo, skončil Starý věk magie. Postupem času Člověčina na tento svět zapomněla. Nastala doma Temného věku, o kterém toho není moc známo.
Nový věk se datuje od chvíle, kdy dva čarodějové uzavřeli v Hoře kouzel tajnou dohodu. Stalo se tak téměř před tisící lety, kdy čarodějové získali do svého vlastnictví dvě tajemné knihy ukrývající veškerou magii.


Myška Pavlínka aneb Tajemství loutkového divadla

Za sedmero rybníky, za třemi kopci a pod jedním opravdu velkým smrkem v Beruščím pohádkovém království posedává několik prapodivných bytostí. V žádném případě nejde o člověčinu, ale o tvory tak trochu kouzelné. Roztomilé prasátko Chrochtáček, jehož největší zálibou je dovádění s kamarády, poněkud popletený medvěd Brumbác, který ovládá krasokouzla (myslí si to tedy jen on sám), vášnivá ochránkyně přírody veverka Breberka, která zaútočí obří šiškou na každého, kdo dělá v lese nepořádek, želva Bulva, která je tak pomalá, že pro ni nemá smysl ani nikam chodit a opičák Mungobubobuba, který je naprosto šílený. Čas od času se k nim přidají i další kamarádi, ale ono s nimi vydržet není opravdu jednoduché. Když totiž něco vymyslí, tak si můžete být jisti, že to nedopadne dobře.

To se například jednou rozhodli, že postaví tak velkého sněhuláka, díky kterému dosáhnou až na mraky a na nich se pak povozí. No a jak to dopadlo? Hádáte dobře, byla to hotová katastrofa. Když se pokusili udělat pomocí kouzel a čar první sněhuláččí kouli, všichni se do ní tak zamotali, že museli počkat až do jara, až roztaje, aby se dostali ven. A to si pište, že pak měli pěkně namrzlé tlapky. To je ale neodradilo. Jednou zase vymysleli, že přemalují celý les na žluto. Proč? To se mě neptejte. A jak to dopadlo? Žlutí skončili jen oni a vypadali jako obří kuřata.

Dost ale o jejich příhodách. Stalo se totiž něco obzvlášť prapodivného. Všichni zmizeli. Je teda fakt, že se většině ulevilo, ale na druhou stranu všem moc chybí, protože byli tuze roztomilí a byla s nimi velká legrace. Naposledy je viděla čarodějnice Bábrlinka, od které vyzvídali, jestli nezná nějaké kouzlo na barevné a voňavé prdy. Jo, čtete dobře, barevné a voňavé prdy. Koho by todle napadlo. Řekla jim, že žádné takové kouzlo nezná a ať zkusí vypít odvar z Ropušníku, že je pak takové nápady přejdou. Z nepořízenou tedy odešli. Želva Bulva tam teda nebyla, protože byla prý někde na cestě. Bábrlinka ale při jejich odchodu zaslechla něco o nějakém divadélku.

Zajímavé ale je, že v ten den, co zmizeli, se staly další dvě prapodivné věci. Jednak se v lese z ničeho nic objevila velká červená opona a co je ještě záhadnější, Beruščí království má od toho dne nového obyvatele, myšku Pavlínku. Našli ji dva čarodějové, jak spinká nedaleko od opony. Když je uviděla, pískla, zavrtěla ocáskem a zmizela v myší noře. Od té doby uplynulo mnoho dní a byla spatřena na mnohých místech. Nikdo ale o ní nic zatím nezjistil. Kdo je myška Pavlínka, kam zmizeli naši kamarádi a proč se v lese objevila velká červená opona?

Pozn.: Úvodní legenda k pohádkovým táborům 2017.

Datováno: Nový věk / Čarorok: 996 / Astrální cyklus / 13 den cyklu

Videa