Jak plynul čas

První zmínky o bytostech s magickými schopnostmi se datují až do dob, kam jen sahá paměť Člověčiny. V průběhu staletí Starého věku se mezi Člověčinou a magickými bytostmi vytvořila mnohá přátelství, která přetrvala i ty nejtěžší zkoušky. I proto bylo dlouhou dobu záhadou, proč z ničeho nic pro Člověčinu přestal existovat magický svět. Nebylo ani jasné, zda magie zmizela trvale ze světa, nebo se pouze ukryla před zraky Člověčiny. V ten den, kdy se tak stalo, skončil Starý věk magie. Postupem času Člověčina na tento svět zapomněla. Nastala doma Temného věku, o kterém toho není moc známo.
Nový věk se datuje od chvíle, kdy dva čarodějové uzavřeli v Hoře kouzel tajnou dohodu. Stalo se tak téměř před tisící lety, kdy čarodějové získali do svého vlastnictví dvě tajemné knihy ukrývající veškerou magii.


Moc mrazivé berly aneb Příchod krále z Ledové jeskyně

Seděl na Hoře kouzel a přemítal, co všechno se za minulý rok přihodilo. Vzpomínal na dobrodružství, která poslední léta prožil a uvědomil si, co pro něj vlastně člověčina znamená. Z ničeho nic ucítil chlad, který přicházel z hloubi lesa. Během pár okamžiků zamrzla všechna jezera, všechny potůčky a rybníky. Bylo to až nezvykle rychlé na to, aby to byla jen náhoda. Než si ale stačil uvědomit, co se vlastně stalo, opět bylo příjemné teplo a všechen led zmizel. Ale zdát se mu to nemohlo.

Ten den se v Prapodivnotvůrii objevila bílá berla osetá rampouchy. Každý, kdo se k ní pokusil přiblížil, buď umrznul, nebo byl postižen nějakým druhem mrazivé kletby. Žádná magie nezlomila moc „mrazivé berly“ a ani sám Brundibál, mocný čaroděj, zatím neví, co to vše znamená.

Jedna z legend vypráví, že kdesi ve středu Prapodivnotvůrie je ukryta Ledová jeskyně, ve které je spoutaný všechen mráz světa. Říká se, že pokud někdo dokáže do jeskyně vstoupit, ovládne všechen ten mráz a pak promění celý svět v led. Další legenda zase vypráví o králi z ledu, který v dobách dávných krutě vládl s pomocí „mrazivé berly“ a který byl pánem mrazu. Kam vstoupil, tam prý na dlouhá staletí vše zamrzlo. Ale víte sami, jak to je s legendami. Každý si něco přidá, každý něco ubere a ve skutečnosti to mohlo být všechno jinak. To ale nic nemění na tom, že „mrazivá berla“ existuje a zrovna teď, se pokouší její tajemství odhalit několik čarodějů. Vůbec se jim to ale nedaří. Musí pomoci člověčina.

Hora se rozestoupila a on měl cestu volnou. Věděl, že to, o co kdysi dávno přišel, je opět objeveno a čeká to jen na jeho příchod. Pak bude mít vše, co potřebuje, aby ji zachránil a pomstil se všem, co ho o ní připravili.

Pozn.: Úvodní legenda k fantasy táborům 2018.

Datováno: Nový věk / Čarorok: 997 / Astrální cyklus / 15 den cyklu

Videa