Jak plynul čas

První zmínky o bytostech s magickými schopnostmi se datují až do dob, kam jen sahá paměť Člověčiny. V průběhu staletí Starého věku se mezi Člověčinou a magickými bytostmi vytvořila mnohá přátelství, která přetrvala i ty nejtěžší zkoušky. I proto bylo dlouhou dobu záhadou, proč z ničeho nic pro Člověčinu přestal existovat magický svět. Nebylo ani jasné, zda magie zmizela trvale ze světa, nebo se pouze ukryla před zraky Člověčiny. V ten den, kdy se tak stalo, skončil Starý věk magie. Postupem času Člověčina na tento svět zapomněla. Nastala doma Temného věku, o kterém toho není moc známo.
Nový věk se datuje od chvíle, kdy dva čarodějové uzavřeli v Hoře kouzel tajnou dohodu. Stalo se tak téměř před tisící lety, kdy čarodějové získali do svého vlastnictví dvě tajemné knihy ukrývající veškerou magii.


Brána do záhrobí aneb armáda nemrtvých

Nastal čas, na který tolik čekal. Černé proroctví praví, že až tisíc let bude završeno, on přivede do našeho světa armádu nemrtvých, do jejíhož čela postaví tvora temného, který nemá slitování a který povede nemrtvé do bitvy, jenž rozhodne o osudu celé magie.

Když se probral, zjistil že je spoutaný mezi dvěma stromy. Kolem něj hořely svíce a před ním ležela černá kniha. Nedaleko od něj stálo několik postav zahalených v černých kápích. Stály nehybně a nevydaly ani hlásku. V tom spatřil, jak se k němu blíží … Ztratil vědomí a padl k zemi.
Přistoupil ke knize, poklek a vytáhl kost nemrtvého tvora. Slova, která vycházela z jeho krvavých úst, probudila temnotu, jenž se skrývala pod povrchem. Z tvora, který před ním ještě před malou chvílí v bezvědomí ležel, zůstala jen hromada kostí. Vším ostatním nakrmil zemi.
Postavy v kápích přistoupily ke kostem a každá z nich jednu vzala do svých kostnatých hnátů. Odešly do různých směrů, aby dokonaly jeho plán.

Legenda praví, že na přelomu magického tisíciletí může být propojen svět živých a mrtvých v jeden a že pokud jeden z nich získá nadvládu na tím druhým, nebudou nadále existovat oba. Legenda praví, že jedině kosti nevinného tvora obětovaného temnotě dokážou odemknout bránu, jenž oba světy propojí.

Natáhl svůj hnát s kostí. Poslední klíč zapadl a …

 

Pozn.: Úvodní legenda k horovým táborům 2020.

Datováno: Nový věk / Čarorok: 999 / Cyklus Temnoty / 3 den cyklu

Videa