Čarorok: 999 / Cyklus Vzkříšení / 45. den cyklu

Kouzelnické pomůcky

Kouzelnické pomůcky Vám umožní bezpečné výpravy do Prapodivnotvůrie. Bez nich byste toho moc nedokázali. Pokud se je naučíte dobře používat, můžete se dokonce vydat na ta nejnáročnější výpravy, které by byly bez nich zhola nemožné. Dobře je opatrujte, protože je máte pouze zapůjčené od Bělovouse a toho by rozhodně nepotěšilo, pokud byste je poničili.

To, jak která pomůcka na kterou bytost působí, je zcela individuální. Hlava medúzy některé bytosti téměř zahubí, jiné jen mírně zpomalí. I to Vám ale může dát potřebné vteřiny k útěku. Vše záleží hlavně na rozdíĺu Magické síly dané bytosti, která určuje sílu magie kolem ní a na Magické síle pomůcky. Čím větší rozdíl, tím větší vliv má pomůcka na bytost. Pokud je Magická síla pomůcky větší než Magická síla bytosti, jisto jistě bude mít na tvora extrémní vliv. Na to dbejte především u pomůcek určených k zahánění bytostí.

Aby to ale nebylo tak jednoduché, tak každá pomůcka byla stvořena určitým typem Magické síly. Proto působí jen na bytosti, které byly někdy vystaveny stejné Magické síle. Například Pekelný bič byl stvořen pomocí pekelné magie, proto působí jen na bytosti, jejichž noha někdy vstoupila na pekelnou půdu. Jestli s ním budete bušit například do Baby Jagy, nic nezmůžete. Jednoduché ne?

x

Měsíční kámen

Magická síla: 5

Účinek na: Nadpozemský svět,

Tento kámen pochází přímo ze samotného měsíčního jádra. Vyzařuje neviditelné antigravitální paprsky, které dokáží rozvibrovat mozkové závity nadpozemských tvorů  a tím způsobit bolest tak neuvěřitelnou, že byste si raději hlavu utrhli, než byli paprskům vystaveni. Dosah paprsků je asi pět metrů. Neúčinkuje to na tvory z naší planety, kteří jsou pod vlivem od narození pod vlivem zemského jádra, které vliv paprsků z kamene vyruší. Díky tomu jsou tito tvorové imunní.

Videa