Jak plynul čas

První zmínky o bytostech s magickými schopnostmi se datují až do dob, kam jen sahá paměť Člověčiny. V průběhu staletí Starého věku se mezi Člověčinou a magickými bytostmi vytvořila mnohá přátelství, která přetrvala i ty nejtěžší zkoušky. I proto bylo dlouhou dobu záhadou, proč z ničeho nic pro Člověčinu přestal existovat magický svět. Nebylo ani jasné, zda magie zmizela trvale ze světa, nebo se pouze ukryla před zraky Člověčiny. V ten den, kdy se tak stalo, skončil Starý věk magie. Postupem času Člověčina na tento svět zapomněla. Nastala doma Temného věku, o kterém toho není moc známo.
Nový věk se datuje od chvíle, kdy dva čarodějové uzavřeli v Hoře kouzel tajnou dohodu. Stalo se tak téměř před tisící lety, kdy čarodějové získali do svého vlastnictví dvě tajemné knihy ukrývající veškerou magii.

Starý věk

Starý věk světa kouzel a magie se datuje od časů počátku první magické esence, z které během pár okamžiků vznikl celý nám známý vesmír. V těchto dávných dobách se zformovaly první světy, kde magie byla tím jediným, co mělo váhu. Nikdo ani nemá tušení, jací tvorové tyto pradávné světy obývali a jaké schopnosti měli.

První zmínky o bytostech s magickými schopnostmi se datují až do dob, kdy se na naší Zemi objevila Člověčina. V průběhu staletí Starého věku se mezi Člověčinou a magickými bytostmi vytvořila mnohá přátelství, která přetrvala i ty nejtěžší zkoušky. I proto bylo dlouhou dobu záhadou, proč z ničeho nic pro Člověčinu přestal existovat magický svět. Nebylo ani jasné, zda magie zmizela trvale ze světa, nebo se pouze ukryla před zraky Člověčiny. V ten den, kdy se tak stalo, skončil Starý věk magie a nastal Temný věk. Postupem času Člověčina na tento svět zapomněla.

Povídky, příběhy:

Temný věk

O tomto věku není nic známo. Doufejme, že jednou se snad dovíme více.

Videa